Yeni Ürünler MRBS’de Tanıtıldı
Savunma Sanayii

Yeni Ürünler MRBS’de Tanıtıldı

Savunma sanayii temsilcilerini buluşturan 4. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (Military Radar & Border Security Summit / MRBS) gerçekleşti. MRBS, T.C. İçişleri Bakanlığı, T.C. Milli Savunma Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın destekleriyle Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi tarafından düzenlendi.

Robit Teknoloji, HTR, Öncü Güvenlik, Otonom Teknoloji, Verte Elektronik ve Sedsan ilk kez MRBS’de yeni ürünlerini sektör temsilcileriyle buluşturdu. 

Türkiye’nin ilk kamikaze insansız hava aracını geliştiren Robit Teknoloji AZAB’ı MRBS’de sergiledi. AZAB T-200, 15 kg faydalı yük taşıma kapasitesine ve 50 kilogram maksimum kalkış ağırlığına sahip. 500 km’ye kadar mesafeye ulaşabiliyor. Robit Teknoloji’nin sergilediği bir diğer dikkat çeken çözüm ise Chordata oldu. Robit Teknoloji geliştirdiği kolay taşınabilir veri merkezi çözümü sunan Chordata ile iletişimin kesildiği ortamlarda haberleşme imkanı sağlıyor. Arama kurtarma, miting, olay yeri müdahale, etkinlik gibi birçok toplumsal olayda günlük operasyonel hizmetler sunuyor. Bunların yanı sıra Robit teknoloji Zirve’de FEMİS’i (Felaket Müdahale İstek Sistemi) tanıttı. FEMİS; deprem, sel gibi felaket anlarında ortamda herhangi bir iletişim imkanı aranmaksızın belirlenen kurum veya kişi ihtiyaçlarını üzerindeki butonlara basıldığında veri olarak aktarıyor. 

HTR, çözünürlüğü yüksek zoom’lu kamerasını; Öncü Güvenlik, Sec-on Köpek Robotu; Otonom Teknoloji, Air Tower ürününü; Verte Elektronik, geliştirdiği Solid State Güç Dağıtım Birimi ve Sedsan, yerli Cessna 172 Simülatörünü MRBS’de görücüye çıkardı. 

Leave feedback about this