Twitter’ın gelirleri aralıkta yüzde 40 düştü
Teknoloji

Twitter’ın gelirleri aralıkta yüzde 40 düştü

Gelen bilgilere göre Twitter, aralık ayı için hem gelirde hem de düzeltilmiş kazançta yıldan yıla yaklaşık yüzde 40 düşüş bildirdi.

Twitter'ın gelirleri aralıkta yüzde 40 düştü

Ünlü milyarder Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya devi Twitter’ı satın almış ve yüzlerce çalışanın işine son vermişti.

Musk yönetimi ele aldığında, şirketin 7 bin 500 civarında olan çalışan sayısı, yüzde 50’den fazla kesintinin ardından ciddi oranda düştü. Gelen son bilgilere göre, şirketin gelirleri de düşüş gösterdi.

Twitter gelirleri yüzde 40 düştü

Wall Street Journal’ın konuyla ilgili kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Twitter aralık ayı için hem gelirde hem de düzeltilmiş kazançta yıldan yıla yaklaşık yüzde 40 düşüş bildirdi.

Reklam araştırma şirketi Standard Media’dan alınan verilere göre, Elon Musk’ın 27 Ekim’de şirketin başına geçmesinin ardından, aralık ayında Twitter’daki reklam harcamaları yüzde 71’lik bir düşüş yaşamıştı. Bu da doğrudan gelirlere yansıdı.

Kasım ayında Twitter’ın iflas etme olasılığı konusunda uyarıda bulunan Musk, işleri düzeltene kadar Twitter CEO’su olmaya devam edeceğini, ardından koltuğu başkasına devredeceğini açıklamıştı.

Leave feedback about this