Türker Ertürk TCG Anadolu’yu hedef aldı: Motorunda sorun var
Savunma Sanayii

Türker Ertürk TCG Anadolu’yu hedef aldı: Motorunda sorun var


Daha önce terör örgütü PKK’yı aklamaya çalışan ve yerli ve milli savunma sanayinin göz bebeği İHA ve SİHA’ları pek çok kez hedef alan açıklamalarıyla gündeme gelen emekli amiral Türker Ertürk, bu kez de TSK envanterine giren dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu’yu karalamaya çalıştı.

Taksim’deki terör saldırısını DEAŞ’ın yaptığını öne sürerek terör örgütü YPG/PKK’yı temize çıkarmaya çalışan, Selahattin Demirtaş’ın Türkiye için bir şans olduğunu söyleyen, defalarca yerli ve milli SİHA’ları hedef alan emekli Amiral Türker Ertürk bu kez de TSK envanterine giren dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu’yu karalamaya kalkıştı.

Türker Ertürk, yerli ve milli imkanlarla üretilen Türkiye’nin gözbebeği TCG Anadolu’yu yeniden hedef aldı. Ertürk “Bu geminin motorunda sorun var. Bu geminin İspanya’daki ikiz kardeşinde bu sorun var” dedi.

Türker Ertürk TCG Anadolu'yu hedef aldı: Motorunda sorun var
Türker Ertürk TCG Anadolu’yu hedef aldı: Motorunda sorun var

Türker Ertürk, TCG Anadolu’yu yine hedef aldı. TCG Anadolu için daha önce “Bu gemi amfibi hücum gemisi, ama basında görüyorum uçak gemisi diyorlar doğru değil. Zaten deniz aşırı ve emperyal işlerimiz de yok bizim, bize uygun düşmez” sözlerini dile getiren Ertürk şimdi de “Bu geminin motorunda sorun var. Bu geminin İspanya’daki ikiz kardeşinde bu sorun var” dedi.

Türker Ertürk  TCG ANADOLU’YA “İHTİYAÇ YOK”

CHP’li Ertürk, Türkiye’nin böyle bir gemiye ihtiyacı olmadığını öne sürerek, “İHA’ların SİHA‘ların kalktığı gemiler var mı? Amerikan uçak gemileri. Çünkü deniz aşırı görevler yapıyor. Keşif için o geminin üzerine koyuyorlar. Türkiye’de böyle bir şeye ihtiyaç yok. İHA, SİHA gemisi değil, uçak gemisi değil.” dedi.

Sözlerine devam eden Türker Ertürk bu kez de TCG Anadolu gemisinin benzeri olan bir gemiden örnek vermeye kalktı.


Ertürk, İspanyolların gemisinde sorun yaşandığını ve bu sorunun TCG Anadolu’da da yaşanacağını ifade etti. Ertürk, “Kız kardeşinde sorun var, nerde sorun var tahrik sisteminde. Aynı sorun bizim gemide de yaşanacak. Ben bir kere deniz kuvvetleri komutanı olsam asla almam. Zorla alınsa istifa ederim.” şeklinde konuştu.

“MOTORUNDA SORUN VAR” DEDİ

Gemide sorun olduğunu da iddia eden Ertürk, “Bu geminin motorunda sorun var. Bu geminin İspanya’daki ikiz kardeşinde bu sorun var” ifadelerini kullandı.

Türker Ertürk  TCG ANADOLU'YA "İHTİYAÇ YOK"
Türker Ertürk  TCG ANADOLU’YA “İHTİYAÇ YOK”

Ertürk  İHA/SİHALARI DA HEDEF ALMIŞTI

Türker Ertürk, daha önce de milli imkanlarla üretilen İHA ve SİHA’larımızı hedef almıştı.


Ertürk, “Bugüne kadar yapılmayan neyi yaptılar? Neyi yaptınız Allah aşkına, motoru mu sen yaptın boyası mı senin? Her şeyi dışarıdan alıyorsun onu da bir şekilde birleştiriyorsun. Bir de iktidara yakınlığı olmasa bu başarı gelir miydi? Bir de öyle değerlendirelim.” demişti.


Leave feedback about this