Thales, Fransa ile Sözleşme İmzaladı
Savunma Sanayii

Thales, Fransa ile Sözleşme İmzaladı

Fransız Silahlı Kuvvetleri, hava sahası gözetim kabiliyetlerinin STAR NG ve RSM NG radarlarıyla güçlendirilmesi için Thales ile yeni sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında Thales, Silahlanma Genel Müdürlüğü (Directorate General of Armaments / DGA) projesi SCCOA’nın 5. aşamasındaki Detection 22 programının bir parçası olarak, 2025 yılından itibaren Fransız hava ve deniz üsleri için yaklaşma radarları filosunu yenilemek üzere yeni nesil birincil ve ikincil yaklaşma radarları STAR NG ve RSM NG’yi sağlayacak.

Savunma Bakanlığı tarafından duyurulduğu üzere DGA, sabit ve mobil radarların değiştirilmesi ve komuta kontrol hava savunma sisteminin yenilenmesi ile modernizasyon programının 5. aşamasını başlattı. Sözleşme, Fransız Hava Kuvvetlerine askeri ortamda çalışmak üzere uyarlanmış Thales sivil radar portföyünden yüksek performanslı bir hava gözetim çözümü sağlayacak.

Thales’in yeni nesil birincil ve ikincil yaklaşma radarları STAR NG ve RSM NG’nin tedarik edilmesiyle, hava gözetimi 7/24, gelişmiş operasyonel yetenekler ve algılama performansları ile garanti altına alınacak. Aynı zamanda eskime tedavisi, ulusal ve Avrupa düzenlemelerine uyumun birleştirilmesi temel hedefini karşılayacak.

Thales Sivil Radarlar Segmenti Başkan Yardımcısı Lionel de Castellane, “Thales, STAR NG ve RSM NG birincil ve ikincil radarlarının tedariki ile hava algılama kabiliyetlerinin güçlendirilmesine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyor. Bu sözleşme, Thales ürünlerinin hem sivil hem de askeri ihtiyaçları karşılama esnekliğini gösterirken Thales çözümlerinin sunduğu çift kullanım seçeneğini de pekiştiriyor.  STAR NG, RSM NG ve TRAC NG, dünyada 1000 adetten fazla radarın konuşlandırıldığı referans ürünleri temsil ediyor ve bunlardan bazıları halihazırda askeri ortamlarda kullanılıyor. Thales’in performans ve güvenilirlik konusundaki sağlam itibarı ile kritik hava güvenliği ve hava gözetimini sağlayan her zaman tespit etme konusundaki sicili bizim ticari markamızdır.” dedi. 

Leave feedback about this