Raytheon Technologies, Northrop Grumman ile Çalışacak
Savunma Sanayii

Raytheon Technologies, Northrop Grumman ile Çalışacak

Amerikan Ordusu, Hassas Vuruş Füzesi (Precision Strike Missile / PrSM) artış 4 olması planlanan Uzun Menzilli Manevra Yapabilen Atışlar programı için tasarımını ilerletmek üzere Raytheon Technologies’i seçti. Northrop Grumman ile iş birliği içinde çalışan ekip, menzili uzatmak için kilit bir unsur olarak gelişmiş tahrik teknolojisinin yanı sıra beka ve ömür devri için çalışmalar içeren tasarımı geliştirecek.

Programın bu aşamasında Raytheon ve Northrop Grumman, ordunun yeni nesil tehditlere karşı istediği menzili ve etkinliği elde etme kabiliyetini gösterecek gelişmiş bir füze çözümü olan DeepStrike-ER için tahrik alt sistemini birlikte tasarlamak, inşa etmek ve test etmek için ortaklık yapacak.

Raytheon Missiles & Defense Kara Harp ve Hava Savunma Başkanı Tom Laliberty, “Dünyadaki en sofistike füze teknolojilerini geliştirme konusundaki deneyimimiz, Raytheon’u bu yüksek öncelikli modernizasyon programını ele almak için Ordu ile ortaklığa benzersiz bir şekilde konumlandırıyor. Bu miras, kanıtlanmış teknolojileri bir araya getirmek için yaratıcı ortaklıklarımızla birleştiğinde, kritik uzun menzilli hassas atışlar misyonunun gereksinimlerini karşılayan veya aşan üstün bir çözüm sunmamızı sağlıyor.” dedi.

Northrop Grumman Füze Ürünleri Başkan Yardımcısı Jim Kalberer, “Northrop Grumman’ın yeni tahrik teknolojilerine ve altyapısına devam eden yatırımı, verimli ve etkili füze sistemlerine yönelik artan ihtiyacı destekliyor. Göreve özel çözümümüz, fırlatma sistemi içindeki kapasiteyi artırmak ve optimum menzil uzatımı sağlamak için tasarlanmış gelişmiş tahrik teknolojisi ve temel bileşenleri içerecek.” dedi.

Leave feedback about this