Raytheon Technologies, İsviçre’ye Patriot Sistemi Sağlayacak
Savunma Sanayii

Raytheon Technologies, İsviçre’ye Patriot Sistemi Sağlayacak

Raytheon Technologies, İsviçre’ye Patriot hava savunma sistemi sağlamak üzere Amerikan Ordusu ile 1,2 milyar Dolarlık bir dış askeri satış sözleşmesi imzaladı. Bu satışla birlikte İsviçre, Patriot’un 18. küresel ortağı ve sistemi hava savunmasının belkemiği olarak seçen sekizinci Avrupa ülkesi oldu.

Sözleşme beş adet Patriot ateşleme ünitesi ve bir miktar GEM-T olarak bilinen Güdüm Geliştirilmiş Füze içeriyor. Füzenin taktik balistik füzeleri, seyir füzelerini ve düşman uçaklarını imha ettiği kanıtlandı.

Raytheon Kara Harp ve Hava Savunma Başkanı Tom Laliberty, “Günümüz tehditlerine karşı koymak için özel olarak tasarlanan Patriot, ABD Ordusu ve şimdi 17 uluslararası ülke için kanıtlanmış, güvenilir kara tabanlı hava savunma kabiliyetidir. İsviçre şimdi bu küresel Patriot kullanıcı topluluğuna katılıyor ve silah sisteminin yaşam döngüsü boyunca benzersiz ortaklık, iş birliği, deneyim ve maliyet paylaşımından yararlanacak.” dedi. 

İsviçre için Patriot teklifi yerel sanayi katılımı projelerini de içeriyor. Raytheon, İsviçre’nin hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak ve egemenliğini korumak için Patriot sistemini teslim etmek üzere İsviçre endüstrisi ile birlikte çalışacak.

Patriot, gelişmiş uzun menzilli seyir füzelerini, taktik balistik füzeleri ve hava soluyan tehditlerin tamamını imha etmek için etkili, sofistike ve savaşta kanıtlanmış tek yer tabanlı hava savunma kabiliyetine sahip. Bu tehditler geliştikçe Patriot da gelişiyor. Tüm Patriot ortağı ülkeler tarafından yapılan yatırımlar sayesinde teknolojisi sürekli olarak yenilenip test edilerek ve geliştiriliyor.

Leave feedback about this