Raytheon Technologies, ABD ile Sözleşme İmzaladı
Savunma Sanayii

Raytheon Technologies, ABD ile Sözleşme İmzaladı

Raytheon Technologies, Amerikan Donanması ile Hipersonik Havadan Fırlatılan Taarruzi Anti-Yüzey Harp silahı programının (Hypersonic Air-Launched Offensive / HALO) birinci aşaması için sözleşme imzaladı. HALO, Amerikan Donanması’nın uzun menzilli atış stratejisini destekleyen, taşıyıcı tabanlı bir gemisavar saldırı silahı olarak üretildi.

Raytheon Füzeler ve Savunma İleri Teknoloji Başkanı Colin Whelan, “ABD Donanması, gelecekte de kullanılabilecek, yüksek kabiliyetli ve beka kabiliyetine sahip bir silaha ihtiyaç duyuyor. Raytheon’un açık sistem mimarisi ve dijital mühendislik yaklaşımları, bu kritik kabiliyeti savaşçılara ihtiyaç duydukları anda sunmamızı sağlayacak.” dedi. 

Programın bu aşamasında Raytheon’un İleri Teknoloji ekibi, tamamen yuvarlak bir HALO silah sisteminin ön tasarım incelemesine ulaşmak için gereken teknolojiyi olgunlaştırmaya odaklanacak. Programın bir sonraki aşaması bir tahrik sisteminin sergilenmesine odaklanacak.

HALO, Amerikan Donanmasına üstün anti-yüzey harp yetenekleri sağlayan daha yüksek hızlı, daha uzun menzilli, havadan fırlatılan bir silah sistemi olacak. Filonun tartışmalı bir savaş alanında faaliyet göstermesine ve bu alanı kontrol etmesine olanak tanıyan mesafelerden gelen gelişmiş tehditleri ele alacak.

Leave feedback about this