Raytheon Technologies, ABD ile 619 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı
Savunma Sanayii

Raytheon Technologies, ABD ile 619 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

Raytheon Technologies, Amerikan Donanması için AN/SPY-6(V) radarları üretmeye devam etmek üzere 619 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bu, Mart 2022’de imzalanan ve beş yıl içinde 3 milyar Dolara kadar değeri olan donanım, üretim ve idame sözleşmesinin ikinci opsiyonu oluşturuyor. Sözleşme, yükseltilmiş bir radarla modernize edilecek ilk Flight IIA muhriplerini içeriyor

Raytheon Missiles & Defense Deniz Gücü Başkanı Kim Ernzen, “SPY-6, eşi benzeri görülmemiş entegre hava ve füze savunma yetenekleri sağlayan dünyanın en gelişmiş deniz radarıdır. SPY-6’nın ABD filosuna entegrasyonu, Donanmanın ilk yeni Flight III destroyerinde faaliyete geçmesiyle iyi bir şekilde devam ediyor. Bu sözleşme, modernize edilecek mevcut Flight IIA muhriplerinin ilki de dahil olmak üzere radarın daha fazla gemiye eklenmesini sağlıyor.” dedi.

SPY-6 radar ailesi balistik füzelere, seyir füzelerine, düşman uçaklarına ve su üstü gemilerine karşı aynı anda savunma yapabiliyor. Eski radarlara göre önemli ölçüde daha geniş algılama menzili, daha yüksek hassasiyet ve daha doğru ayrımcılık gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Ölçeklenebilir ve modüler radar dizileri yedi sınıf geminin görev gereksinimlerini karşılarken maliyet ve idame ihtiyaçlarını da azaltıyor.

Leave feedback about this