Naval Group Brezilya’daki Yerini Sağlamlaştırıyor
Savunma Sanayii

Naval Group Brezilya’daki Yerini Sağlamlaştırıyor

Naval Group, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen LAAD Defence & Security (The Leading Latin American Defence and Security Exhibition) fuarına katılarak Brezilya ile potansiyel iş birliklerinin önünü açıyor.

Şirket; denizaltıları, su üstü gemileri ve gemilerin tüm yaşam döngüsünü kapsayan çözümlerini D42 standında sergiliyor. 

LAAD, Naval Group’un Brezilya ve Latin Amerika’daki uzun süreli varlığını pekiştirmek ve önemli bir endüstriyel ortak olarak Brezilya’ya olan bağlılığını yinelemek için önemli bir fırsat.

Brezilya Donanması 2009 yılında Fransız-Brezilya stratejik savunma iş birliği anlaşması çerçevesinde, ProSub programı olan Programa de desenvolvimento de Submarinos için Naval Group’u seçti.

Naval Group, Itaguaí’de inşa edilen yeni bir tersane ve deniz üssünde dört adet Riachuelo sınıfı konvansiyonel denizaltı inşa etmek ve işletmek için Brezilya ile birlikte çalışıyor. ProSub programının dört denizaltısından ilki olan Riachuelo Eylül 2022’de Brezilya Donanması tarafından hizmete alındı ve Aralık 2020’de suya indirilen serinin ikinci denizaltısı Humaitá yıl sonuna kadar teslim edilecek. Naval Group ayrıca Brezilya’nın nükleer enerjiyle çalışan ilk denizaltısının tasarım ve inşasında Brezilya Donanması’nı destekliyor ve denizaltıların inşasının ötesinde gemilerin tüm yaşam döngüsü boyunca destek sağlayacak.

Leave feedback about this