MSB Dijital Gösterim Merkezi Açıldı
Savunma Sanayii

MSB Dijital Gösterim Merkezi Açıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Dijital Gösterim Merkezi dün düzenlenen bir törenle açıldı. Açılış, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından gerçekleşti.

Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı İstanbul’daki TCG ANADOLU Gemisi Teslim Töreni ve Yeni MİLGEM Fırkateynleri Sac Kesme Töreni sonrasında Ankara’ya geldi. Beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile Millî Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezinin açılışını yaptı.

Akar ve beraberindeki heyet açılışın ardından Merkez’i gezerek yetkililerden bilgi aldı. Millî Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi’nde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılan ve geliştirilmekte olan yerli ve millî silah, cihaz ve sistemler üç boyutlu içerik ve teknolojik imkânlarla ziyaretçilerle buluşuyor. 

Merkez’de sergilenen ürünler arasında TEI’nin TEI-PD170 Turbodizel Havacılık Motoru ve TEI-TS1400 Turboşaft Motoru da bulunuyor. TEI-PD170 ve TEI-TS1400 motorları 16 Nisan’a kadar Ankara Armada Alışveriş ve İş Merkezi otoparkında sergilenecek. 

Leave feedback about this