Lockheed Martin ABD için Füze Geliştiriyor
Savunma Sanayii

Lockheed Martin ABD için Füze Geliştiriyor

Amerikan Ordusu’nun Havacılık ve Füze Merkezi, Lockheed Martin’i gelişmiş itiş gücüne sahip Uzun Menzilli Manevra Ateşlemeli (Long Range Maneuverable Fires / LRMF) füze geliştirmek üzere seçti. 

Lockheed Martin Füzeler ve Atış Kontrol İleri Programlar Yürütme ve Geçiş Başkan Yardımcısı Steven Botwinik, “Lockheed Martin, askerlerin erişim alanlarını genişleterek savaş alanında belirleyici bir avantaj sağlamak için ABD Ordusu ile ortaklık yapıyor. Gelişmiş tahrik sistemlerini entegre etme ve Ordu’nun hassas atış ekosistemini destekleme konusundaki yarım asırlık uzmanlığımızla, Hassas Vuruş Füzesi’nin (Precision Strike Missile / PrSM) menzilini önemli ölçüde genişleten bir çözüm geliştirmeye hazırız.” dedi.

İlk Aşama tasarım ve risk azaltma faaliyetlerine odaklanırken, isteğe bağlı sonraki aşamalar uçuş testi gösterimine yol açacak. Uçuş testlerinin ardından LRMF, Amerikan Ordusu’nun Stratejik ve Operasyonel Roketler ve Füzeler (Strategic and Operational Rockets and Missiles / STORM) proje ofisine geçerek genişletilmiş menzilli PrSM Artış 4’ün tasarımını bilgilendirecek.

Leave feedback about this