Lansman Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Lansman Fiyatı Ne Demek?
Kültür Sanat

Lansman Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Lansman Fiyatı Ne Demek?

Lansman Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Lansman Fiyatı Ne Demek? – Kültür Sanat Haberleri

Lansman Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Lansman Fiyatı Ne Demek?

 Lansman Ne Demek?

 Lansman sözcüğü Fransızcadan dilimize geçmiş bir sözcüktür. Kelime tanıtım, tanıtma manalarına gelmektedir. Özellikle inşaat sektöründe çok sık kullanılan lansman kelimesi yeni bir ürünün pazara sunulması, yazılı, görsel ve sosyal medyada kişilere ürünün tanıtılması şeklinde tanımlanmaktadır.

 Firmalar bir projeyi tanıtmak için ilk olarak lansman düzenlemektedirler. Ortaya konulan ürünü daha geniş bir kitleye tanıtmak için lansmana basın davet edilmektedir. Ürünlerin tanıtımı kamuoyu ile paylaşılır ve ödeme alternatifleri de konuşulmaktadır. Şirket sahipleri için lansmanlar çok önemlidir. Bunun yanı sıra müşteriler için de büyük önem taşımaktadır.

 TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

 Türk Dil Kurumu sözlüklerinde dilimizde bulunan yerli ve yabancı kökenli kelimelerin anlamları yer almaktadır. lansman kelimesi de Fransızca bir kelime olmasına rağmen kelimenin anlamını bulmak mümkündür. Lansman kelimesinin sözlük anlamı şu şekildedir:

 – Tanıtım.

 Lansman Fiyatı Ne demek?

 Herhangi bir ürün ilk kez çıktığında lansmana özel denmesi çok sık duyulan cümlelerden birisidir. Özellikle lansmana özel fiyatlar ile şeklinde kullanılan bu kelimenin anlamı yeni satışa sunulan ürünün fiyatı anlamına gelmektedir. Bir ürün satışa sunulduğu zaman tanıtım aşamasındaki fiyat o ürünün lansman fiyatı olmaktadır. Lansmana özel olarak bir fiyat belirlenmektedir. Fakat bu fiyat daha sonrasında da değişebilmektedir.

 Burada amaç hem piyasaya hızlı bir giriş yapmak hem de tüketicinin satın alma ihtiyacı duymasından kaynaklanmaktadır. Fakat lansman fiyatlarındaki düşüklük kalıcı olamayabilir. Ürün ilerleyen süreçlerde talep görür ise fiyat artışının yaşanabilmesi olası bir durumdur.

Semi İsminin Anlamı Nedir? Semi İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Semi İsminin Anlamı Nedir? Semi İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Leave feedback about this