GM Defense Piyade Ekip Aracı Üretecek
Savunma Sanayii

GM Defense Piyade Ekip Aracı Üretecek

General Motors’un bir yan kuruluşu olan GM Defense LLC dün yaptığı açıklamada Amerikan Ordusunun Piyade Ekip Aracı (Infantry Squad Vehicle / ISV) için tam hızda üretim kararı verdiğini duyurdu. GM Defense, dokuz askerden oluşan bir piyade ekibini ve teçhizatlarını taşıyacak hafif ve çevik arazi tipi asker taşıyıcısını geliştirmek üzere Haziran 2020’de 214,3 milyon dolarlık ilk ihaleyi kazandı.

GM Savunma Başkanı Steve duMont, “Piyade Ekip Aracı programında bu önemli dönüm noktasına ulaşan GM Savunma ekibiyle gurur duyuyorum ve güvenilir Amerikan Ordusu program ofisi müşterimizle sürdürdüğümüz yakın ilişki için minnettarım. ISV tam oranlı üretim kararına ulaşmak güvenilirliğimizi güçlendiriyor ve üretim süreçlerimizin başarısını artırıyor. Müşterimizle yakın iş birliği içinde çalışarak Amerikan Ordusundaki müşterimize 300’den fazla araç teslim ettik ve bunların çoğu halihazırda Ordu’nun 82. ve 101. Hava İndirme Tümenlerinde kullanılıyor.” dedi. 

GM Defense, ISV’nin uyarlanabilirliğini, başlangıçtaki dokuz yolcu kapasiteli asker taşıyıcıyı bir araç ailesine genişleterek gösterdi. GM Defense tarafından üretilen ISV varyantları, ateş desteği, komuta ve kontrol, elektronik savaş, insansız hava aracı sistemlerine karşı koyma, keşif ve lojistik ve yaralı tahliyesi dahil olmak üzere çok çeşitli görev profillerine uyarlanmış yapılandırılabilir araçlar sunuyor.

GM Defense Ürün Geliştirme ve İleri Mühendislik Başkan Yardımcısı Rick Kewley, “ISV’nin takibi sırasındaki esnekliğimiz, sözleşme ödülünün ilk aşamalarını kazanmamıza yardımcı oldu ve o zamandan beri ABD Ordusuna en değerli çözümü sunmada çok önemli bir rol oynadı. Müşteri geri bildirimleri ISV’yi hızlandırılmış bir hızda daha iyi hale getirmekle kalmadı, aynı zamanda ordunun tasarım ve performans gereksinimlerini karşılarken yeni yetenekler eklemek için ana şirketimiz General Motors’un mühendislik ve üretim uzmanlığını kullanmamıza da yardımcı oldu. Gelecekte daha yüksek üretim miktarlarını karşılama kabiliyetimize olan güvenimiz devam ediyor.” dedi. 

Leave feedback about this