En İyi Sylvester Stallone Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Sylvester Stallone Filmi (İmdb Sırasına Göre)
Kültür Sanat

En İyi Sylvester Stallone Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Sylvester Stallone Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Sylvester Stallone Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Sylvester Stallone Filmi (İmdb Sırasına Göre) – Kültür Sanat Haberleri

En İyi Sylvester Stallone Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Sylvester Stallone Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Birçok filmde senarist, yapımcı ve yönetmen olarak da görev yapan Sylvester Stallone, Rambo ve Rock serileriyle dünya çapında üne kavuştu. 74 yaşındaki aktörün kazandığı ödüller şunlardır: Altın Küre Sinema Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü, David di Donatello En İyi Yabancı Erkek Oyuncu Ödülü ve Cesar Onur Ödülü. 

En İyi Sylvester Stallone Filmleri:

1- Rocky 

Imdb Puanı: 8.1

Toplam 6 filmden oluşan Rocky serisinin ilki 1976 yılında izleyiciyle buluştu. Senaryosunu Sylvester Stallone’nin yazdığı filmde Rocky Balbao ilk kez profesyonel bir boks turnuvasına katılıyor. En iyi film, en iyi film kurgusu ve en iyi yönetmen dalında Oscar kazanan yapım, dünya genelinde yaklaşık 230 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. 

Imdb Top 250 listesinin 231. sırasında yer alan Rocky serisinin devamı niteliğindeki 2. film, 1979 yılında gösterime girdi. 

2- First Blood / Rambo 

Imdb Puanı: 7.7 

John Rambo, Vietnam Savaşında ülkesi için savaşmış eski bir askerdir. Evine dönerken bir kasabada dinlenmek ister. Fakat kasabanın şerifi ve adamları ondan şüphelenir. Karakola götürülen Rambo kötü muameleye daha fazla tahammül edemez ve karakoldaki herkesi etkisiz hale getirip oradan firar eder. 

Bir ulusal kahramanın bir kaçağa dönüşmesini anlatan filmin senaryosunu Michael Kozoll ve David Morrell yazdı 

3- Creed: Efsanenin Doğuşu: 

Imdb Puanı: 7.6 

Sylvester Stallone’nin yapımcılığını ve senaristliğini de üstlendiği Creed: Efsanenin Doğuşu, 8 Ocak 2015 tarihinde vizyona girdi. Rocky Balboa artık bir boksör değil antrenördür. Yaklaşan turnuva için genç boksör Adonis’i çalıştırmaya karar verir. 

Baş rollerinde Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Andre Ward ve Phylicia Rashad’in oynadığı film Sylvester Stallano’ye Altın Küre Sinema Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazandırdı. 

4- Rocky 2 

Imdb Puanı: 7.3 

İlk filmden 3 yıl sonra çekilen Rocky 2’de Balboa artık dünyaca ünlü bir boksördür. Apollo Creed ise ilk maçın rövanşı için Rocky’e haber gönderir. Sylvester Stallone’nin yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmde Burt Young ve Carl Weathers gibi deneyimli aktörler de rol alıyor. 

5- Cope Land / Güçlüler Bölgesi 

Imdb Puanı: 6.9 

James Mangold’un yönettiği gizem – dram türündeki filmde bir kasabadaki polislerin iç hesaplaşmaları beyaz perdeye aktarılıyor. Bir gece Murray, şüpheli bir aracı takip etmeye başlar. Arabadaki ilk başta dur ikazına uymasa da daha sonra kenara çekerle. Araçtan iki alkollü genç çıkar. Murray, kendisine ateş edeceklerini zannederek silahını ateşler ve ikisini de öldürür. 

Gençlerin yanında silah bulunmayınca diğer polisler olayı örtbas etmeye çalışır. Derken bir görgü tanığı ortaya çıkar ve olaylar gelişir. 

6- Escape Plan / Kaçış Planı 

Imdb Puanı: 6.7 

Bir yazar ve kaçış uzmanı olan Ray Breslin, bu zamana kadar inşa edilmiş en yüksek güvenlikli hapishanelerden bile kaçmayı başarmıştır. Kendisine gelen son iş teklifini de kabul eder. Burası yüksek teknoloji ile inşa edilmiş bir hapishanedir ve Ray’i yazdığı kitaplar baz alınarak hazırlanmıştır. 

Ray Breslin, hapiste tanıştığı Emil Rottmayer’den yardım ister ve birlikte kaçmaya çalışırlar. Sylvester Stallone ile Artnold Sczwarzenegger’in başrolleri paylaştığı filmin ikincisi 2018 yılında vizyona girdi. 

7- Demolition Man / Cezalandırıcı 

Imdb Puanı: 6.7 

Gelecekte suçluların birçoğu dondurulur. O suçlulardan biri de onlarca kişinin ölümünden sorumlu olan Simon Phoenix’tir. Bir gün sistem arızalanır ve Simon serbest kalır. Diğer suçluların da serbest kalmasıyla ülkedeki barış ortamı yerini kaosa bırakır. 

Distopik bir gelecekte geçen filmin yönetmen koltuğunda Marco Brambilla oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise şunlardır: Wesley Snipes, Sandra Bullock, Nigel Hawthorne ve Benjamin Bratt. 

8- Victory / Zafere Kaçış 

Imdb Puanı: 6.7 

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de de çekilen filmin yönetmen koltuğunda John Huston oturuyor. Esir kampındaki Yahudiler, İngiliz ve Amerikalı askerler ile Nazi askerlerinin yaptığı göstermelik bir maç… Bu maçı kaçmak için büyük bir fırsat olarak gören mahkumlar. Futbol ile II. Dünya Savaşını bambaşka boyutta beyaz perdeye aktaran yapım 1981 yılının en çok gişe yapan filmlerinden biri oldu. 

9- Oskar / Kızıma Dokunma 

Imdb Puanı: 6.6 

Sylvester Stalllone’nin nadir oynadığı komedi filmlerinden biri olan Oskar, 1991 yılında gösterime girdi. Neredeyse tamamı iki katlı bir villada geçen film, bir mafya babasının son 24 saatte yaşadıklarını anlatıyor. 

10- The Expendables / Cehennem Melekleri 

Imdb Puanı: 6.5 

Yıllar sonra yeniden yönetmen koltuğuna oturan Sylvester Stallone’nin çektiği film özel bir görev için oluşturulmuş 9 kişilik bir ekibin yaşadıklarını konu ediniyor. Filmin oyuncuları arasında Jason Statham, Mickey Rourke ve Jet Li yer alıyor. 

En İyi Türk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 10 Türk Aşk Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Türk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 10 Türk Aşk Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Leave feedback about this