En İyi Çocuk Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 13 Çocuk Filmi (IMDB Sırasına Göre)
Kültür Sanat

En İyi Çocuk Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 13 Çocuk Filmi (IMDB Sırasına Göre)

En İyi Çocuk Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 13 Çocuk Filmi (IMDB Sırasına Göre)

Aileniz ile birlikte oturup içinizi ısıtacak çocuk filmleri izlemek, pazar kahvaltılarınıza eşlik edecek çok sayıda çocuk filmi bulunuyor. Çocukların yaş ve seviyelerine uygun en başarılı çocuk filmlerini sizler için bir araya getirdik. Sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap eden başarılı çocuk filmlerini İMDB sırasına göre derledik.

 1- Spirited Away (2002)

 IMDb: 8.6

 Ruhların Kaçışı filmi, ödüllü animasyon filmleri arasında yer alıyor. Filmin konusu ise, Chihiro isimli küçük kız ailesi ile birlikte başka bir yere taşınır. Daha sonra da macera başlar. En iyi animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı, ilk Oscar ödülü alan animasyon filmi olma özelliği taşıyor.

 2- Coco (2017)

 MDb: 8.4

 2017 yılının en beğenilen animasyon ve çocuk filmleri arasında yer alan Coco, daha 12 yaşında olan Miguel’i başından geçen dolu olayları konu ediniyor. Migeul’in en büyük hayali Meksalı gitarist Ernesto da le Cruz’dur. Ama ünlü gitaris, kısa bir zaman içinde hayatını kaybetmiştir. Miguel’in artık Ernesto ile anlaşabilmesi için başka bir olayın gerçekleşmesi gerekir.

 3- Toy Story 3 (2010)

 IMDb: 8.3

 Toy Story-Oyuncak Hikayesi, 3D teknolojisi ile çekilmiş olan üçüncü serisi ile Buzz, Woody ve oyuncak kutusundaki diğer tüm oyuncaklar sahipleri Andy koleje gittiği için kreşe bırakılır. Artık en yakın arkadaşlarından bir süre uzak kalmak zorunda kalacak yeni oyuncaklar ile yeni maceralar ile sürprizlerle dolu bir yaşam sürerler.

 4- Up (2009)

 IMDb: 8.2

 Özellikle çocukların kesinlikle izlemesi gereken filmler arasında yer alan Up, hem konusu hem de görselleri ile izleyenleri büyülüyor. Yukarı Bak filmi, eşinin ölümü sonrasında eşi ile hep planladıkları bir macerayı eşinin ölümünden sonra tek başına gerçekleştirmek için yola çıkan Carl ve 8 yaşındaki bir çocuğun başından geçen macera dolu olayları konu alır.

 5- Inside Out (2015)

 IMDb: 8.2

 Tüm zamanların en çok sevilen ve en çok beğenilen çocuk filmleri arasında yer alan Inside Out, Riley, San Francisco’da yeni işe başlayacağı yerden ayrılmak zorunda kalır. Riley, duyguları ile hareket etmeyi seven bir kızdır. Duygu yoğunluğu yaşayan Riley, yeni yaşam alanı San Francisco’ya alışmaya çalışır.

 6- Song Of The Sea (2014)

 IMDb: 8.1

 Ben ve Saoirse kardeşler, küçük bir adanın tepesinde yaşadıktan sonra bir süre sonra babaanneleri ile daha güvenli bir yere taşınırlar. Bir gün kız kardeşinin güzel sesi ile tüm varlıkları serbest bırakabilecek bir deniz perisi olduğunu anlar. Daha sonra tüm korkuları ile yüzleşerek sihirli varlıklar tüm güçlerini tekrar kazansın diye kötü cadıya karşı savaşır.

 7- Finding Nemo (2003)

 IMDb: 8.1

 2003 yılında izleyicilerle buluşan Kayıp Balık Nemo, annesini kaybettikten sonra babası ile yaşamaya başlar. Kısa bir süre sonra babasının ilgisinden sıkılan Nemo, okyanusa açılmaya karar verir ve macera dolu bir yolculuğa çıkar. Ama okyanusta bir gün yakalanır. Babası, Nemo’yu bulabilmek için büyük çaba gösterir.

 8- How to Train Your Dragon (2010)

 IMDb: 8.1

 Çocukların izlemesi gereken filmler arasında yer alan filminin konusu Viking köyü olan Bart’ta geçiyor. Ama kaba yapılı Vikinglerin başı ejderhalar yüzünden derttedir. Ejderhalar, köy halkına ve hayvanlara zarar verdiği için köylüler bu dev canlıya karşı savaş açar. Erkekliğini kanıtlamak için ejderhayı öldürmesi gerekir.

 9- The Incredibles (2004)

 IMDb: 8.0

 2004 yılında vizyona giren İnanılmaz Aile Serisinin ilk filmi olan bu film, dönemin en popüler süper kahramanları arasında yer alan Bob Parr, Incredible adıyla bilinir. Bob, insanları tehlikelerden korur ve tüm işlerden elini ayağını çekerek sessiz ve sakin bir yaşam sürmeye karar verir. Aradan 15 yıl geçtikten sonra özel bir görev alır. Ama işler istediği gibi gitmez.

 10- Ratatouille (2007)

 IMDb: 8.0

 Ramy, ailesi ile yaşayan küçük bir faredir. Ama diğer farelerin aksine Ramy, yemek programlarına karşı çok ilgilidir. Bu nedenle de aşçı olmaya karar verir. Ama fare olması bunun için önemli bir engel teşkil etmektedir. Hedefine ulaşmak için elinden geleni yapacak olan Ramy’nin amacına ulaşmak için atılacağı maceraları konu alır.

 11- Monsters, Inc. (2001)

 IMDb: 8.0

 Tüm zamanların en beğenilen ve en dikkat çeken çocuk filmleri arasında yer alan bu yapım, Sevimsiz Canavarlar ve onların maceralarını konu alıyor.

 12- The LEGO Movie (2014)

 IMDb: 7.8

 Lego figürü olan Emment, sıradan ve kurallarını aynen yerine getiren biri olmasına rağmen dünyayı kurtaran kişi olarak görülür. Bu nedenle artık dünyayı kurtarmak için kendi ekibini oluşturmak ve dünyayı kurtarmak zorunda kalır.

 13- Paddington (2014)

 IMDb: 7.8

 Pad, Perulu genç bir ayıdır ve teyzesi tarafından büyütülür. Emekli ayılarla yanı evde kalan Pad, buradan sıkılınca kendine yeni bir şans verir. İngiliz her şeye ilgi duyan Pad istasyonda kaybolur ve bilmediği bir yolculuğa çıkar.

Leave feedback about this