Elon Musk: ABD hükümeti Twitter mesajlarını okudu
Teknoloji

Elon Musk: ABD hükümeti Twitter mesajlarını okudu

Elon Musk, ABD hükümetinin Twitter kullanıcılarının direkt mesajlarına tam erişim hakkına sahip olduğunu iddia ederek bunu öğrendiğinde “aklının başından gittiğini” söyledi.

Elon Musk: ABD hükümeti Twitter mesajlarını okudu

AA & Ensonhaber

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı. Musk, şirketi satın aldığında bazı gerçekleri öğrendiğinde şok olduğunu söyledi.

Ünlü milyarder, Fox News’ta Tucker Carlson’la yaptığı röportajda, ABD hükümetinin, kendi platformundaki kullanıcıların direkt mesajlarını okuma yetkisinin olduğu bilgisini öğrendiğinde “şok geçirdiğini” belirtti.

“Aklımı başımdan aldı”

Musk, Carlson’a “Hükümet kurumlarının Twitter’da olup biten her şeye etkin bir şekilde tam erişiminin boyutu aklımı başımdan aldı ve bunun farkında değildim.” dedi.

Musk, ayrıca yapay zeka dalgasıyla ilgili endişelerini dile getirerek, teknolojinin medeniyeti yok etme potansiyeline sahip olduğuna inandığını kaydetti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Twitter CEO’su, şu ifadeleri kullandı:

Yapay zeka, bu olasılık ne kadar küçük olursa olsun, yanlış bir uçak tasarımından veya bakım sürecindeki yanlışlık ihtimalinden daha tehlikelidir. Bu potansiyele sahip olması açısından da medeniyeti yıkma potansiyeline sahiptir.

Leave feedback about this