DSTA ve Lockheed Martin İş Birliği Yapacak
Savunma Sanayii

DSTA ve Lockheed Martin İş Birliği Yapacak

Singapur Savunma Bilim ve Teknoloji Ajansı (Defence Science and Technology Agency / DSTA) ile Lockheed Martin, göreve hazır olmayı sağlayan veri analitiği ve iş akışı otomasyonunu keşfetmeye yönelik ortak çabaların önünü açacak bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Singapur Savunma Teknolojileri Zirvesi 2023 kapsamında kurulan ortaklık çerçevesinde DSTA ve Lockheed Martin, Singapur Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri (Republic of Singapore Air Force / RSAF) tarafından işletilen F-16 gibi platformların bakımını, eğitim etkinliğini ve kullanılabilirliğini optimize etmek için dönüştürücü dijital çözümler geliştirmede teknoloji alışverişi ve iş birliği yapacak. Bunlar arasında, uçak performansına ilişkin eğilimleri ve iç görüleri belirlemek üzere ilgili veri ve bilgilerin alışverişini kolaylaştırmak için bir veri borusunun uygulanması da yer alıyor.

DSTA’nın İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Roy Chan, “Lockheed Martin ile bu yeni işbirliğini başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği, DSTA’nın Singapur Silahlı Kuvvetleri için yaratıcı çözümler geliştirmede küresel endüstri ortaklarıyla birlikte çalışmaya yönelik devam eden çabalarını yansıtıyor. Hem hükümet hem de ticari kuruluşlar dijitalleşmenin potansiyelini ortaya çıkarmak için iş birliği yaptıkça, daha fazla içgörü oluşturmak ve mevcut süreçlerin verimliliğini artırmak için teknolojiden yararlanmak ileriye dönük bir norm olacak.” dedi.

Lockheed Martin Asya İcra Kurulu Başkanı Andrew Linstead ise, “Singapur Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmak üzere dönüştürücü yetenekleri belirlemek, keşfetmek ve geliştirmek için Singapur Savunma Bilim ve Teknoloji Ajansı’ndaki ortaklarımızla işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık sadece Singapur’a olan bağlılığımızı yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda kalıcı ilişkimizin altını çiziyor ve operasyonel uzmanlığın, gelişmiş hazırlığın ve görev etkinliğinin daha da geliştirilmesine yardımcı olacak.” dedi.

Lockheed Martin Entegre Savaş Uçağı Grubu Başkan Yardımcısı OJ Sanchez ise, “Lockheed Martin son birkaç yıldır dijital mühendislik ve açık mimariler alanında önemli ilerlemeler kaydetti ve Savunma Bilim ve Teknoloji Ajansı gibi ortaklarla yaptığımız işbirliği anlaşmaları sayesinde Singapur Silahlı Kuvvetleri için dönüştürücü çözümler geliştirmek üzere bu öğrenimlerden yararlanabiliyoruz.” dedi. 

Leave feedback about this