Boeing ve CAE Kanada, Anlaşma İmzaladı
Savunma Sanayii

Boeing ve CAE Kanada, Anlaşma İmzaladı

Boeing ve CAE Kanada, Almanya ve Norveç’te çoklu görev platformu iş birliğini genişletmek için ekip anlaşmaları imzaladı. Bu anlaşmalar, P-8A Poseidon programı için üstün yönetim, teknik ve uygun maliyetli eğitim çözümleri sağlamak üzere şirketlerin tamamlayıcı yeteneklerini içeriyor.

Boeing Başkan Yardımcısı ve Kamu Hizmetleri Genel Müdürü Torbjorn Sjogren, “Bu anlaşmalar, Boeing P-8 uçaklarını kullanan savunma müşterilerinin göreve hazır olmalarını ilerletmeyi amaçlıyor. Boeing ve CAE birlikte çalışarak, ihtiyaç duyulan noktada sonuca dayalı pilot ve uçuş ekibi eğitimi, bakım yer okulu, hizmet içi destek ve eğitmen eğitimi sağlayabilir.” dedi. 

Boeing’in Kanada Çok Görevli Uçak (Canadian Multi-Mission Aircraft / CMMA) teklifinde Team Poseidon’un bir üyesi olarak CAE, platformdaki 81 Kanadalı ortağa dayanan Kanada P-8 endüstriyel ayak izinin bir parçası durumunda.

CAE Savunma ve Güvenlik Başkanı Daniel Gelston, “Görev başarısı, gelişmiş hazırlık ve hızlı müdahaleye bağlıdır. Uçuş eğitimi ve simülasyon alanında önde gelen bir tedarikçi olarak, dünya çapında savunma kuvvetleri için kritik hazırlık sağlamak üzere kanıtlanmış eğitim, simülasyon ve hizmet içi destek çözümlerinden oluşan çevik bir ağ oluşturmak için iş birliğinden yararlanıyoruz.” dedi.

Bu iş birliği, uzun süredir devam eden ilişkiyi güçlendiriyor. CAE, on yılı aşkın süredir Boeing P-8A platformu üzerinde Amerikan Donanması, Yeni Zelanda Kraliyet Hava Kuvvetleri ve İngiltere Hava Kuvvetleri’ni destekleyen operasyonel uçuş eğitimleri sunuyor.

Leave feedback about this