Avustralya ve Almanya Anlaşma İmzaladı
Savunma Sanayii

Avustralya ve Almanya Anlaşma İmzaladı

Avustralya, Alman Ordusuna Boxer zırhlı araç sağlamak üzere önemli bir anlaşmayı sonuçlandırmaya bir adım daha yaklaştı.

Avustralya Savunma Bakanı Pat Conroy ve Alman mevkidaşı, Federal Savunma Bakanı Parlamento Devlet Sekreteri Thomas Hitschler, araçların Almanya’ya ihraç edilmek üzere Queensland’de üretilmesi için resmi görüşmelere başlamak üzere bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında 100 adetten fazla Boxer Rheinmetall tarafından Brisbane’deki Askeri Araç Mükemmeliyet Merkezinde üretilecek.

Conroy, Avustralya’nın en büyük savunma ihracatı sözleşmelerinden biri olabilecek bu anlaşmanın bir parçası olarak Hükümetin Alman Ordusu için üretilecek Boxer’ların Avustralya’daki tedarikçiler kullanılarak Brisbane’de üretilmesi ihtimalinden heyecan duyduğunu söyledi. Conroy, “Bu dünya lideri kabiliyeti güvenilir ve saygın bir güvenlik ortağına ihraç etmek ve ülkelerimiz arasındaki savunma ilişkisini daha da güçlendirmek konusunda istekliyiz” dedi.

Avustralya Savunma Bakanlığı şimdi Almanya Savunma Bakanlığı ve Rheinmetall ile ticari düzenlemeleri oluşturmak üzere resmi müzakerelere başlayacak.

Leave feedback about this