Apple’ın katlanabilir iPhone patenti ortaya çıktı
Teknoloji

Apple’ın katlanabilir iPhone patenti ortaya çıktı

Gelen bilgilere göre Apple, kısa vadede katlanabilir bir iPhone piyasaya sürmek istemiyor. Ancak şirket, yeni patentler almaya devam ediyor.

Apple'ın katlanabilir iPhone patenti ortaya çıktı

Apple, katlanabilir telefonlar hakkında sessizliğini korumaya devam ederken, gelen bilgiler, şirketin gelecek planlarını gözler önüne seriyor.

Daha önce Apple’ın birden fazla katlanabilir telefon patenti aldığını ve bu konuda çalışmalar yaptığını sizlerle paylaşmıştık. Hatta iddialara göre ABD’li şirket, birden fazla katlanabilir iPhone prototipi üzerinde çalışıyor.

Yeni patent ortaya çıktı

Apple’ın ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi’ne (USPTO) katlanabilir ekran teknolojisi ile ilgili yeni bir patent sunduğu ortaya çıktı.

Patent açıklamasına göre cihazda, iPhone’un ne zaman düştüğünü algılayacak ivmeölçer benzeri bir sensör olacak.

Bu sensör, elektronik olarak kilitleme sinyali vererek telefonu kapatacak, böylece düşmenin ekrana etkisi en aza indirilecek.,

Apple, her ne kadar katlanabilir iPhone üzerinde çalışsa da şimdilik rakiplerini izlemeyi tercih ediyor. Çünkü şirket, katlanabilir telefonların gelecekte modasının geçeceğini düşünüyor.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2024’te katlanabilir bir iPhone lansmanı için daha önce yaptığı tahminini revize etti. Artık Kuo, böyle bir cihazla karşılaşacağımız en erken tarihin 2025 olacağını düşünüyor.

Kuo, 9 inçlik katlanabilir bir ekranın zaten Apple tarafından test edildiğini, ancak bu ekran boyutunun nihai bir üründe kullanılmayabileceğini söylüyor.

Apple’ın katlanabilir telefonlarda “bekle ve gör” yaklaşımı uyguladığı söylentisi aslında pek de şaşırtıcı değil.

ABD’li şirket; çift lensli kameralar, parmak izi sensörleri veya 5G gibi teknolojileri benimseme konusunda hep rakiplerinden daha sonra adımlar atmıştı.

Leave feedback about this