Aegis, Hedefi Başarıyla İmha Etti
Savunma Sanayii

Aegis, Hedefi Başarıyla İmha Etti

USS Daniel Inouye (DDG 118) yakın zamanda gerçekleştirilen bir uçuş testi sırasında modernize edilmiş Aegis yazılımını kullanarak bir Orta Menzilli Balistik Füze (Medium Range Ballistic Missile / MRBM) hedefini başarıyla imha etti. Bu, gelişen tehditlere karşı gelişmiş performans getiren yazılım güncellemeli Standart Füze-6 Dual II kullanılarak MRBM hedefinin ilk kez Aegis Baseline 9.C2.0 (BMD 5.1) ile imha edilmesi oldu.

Amerikan Donanması, Füze Savunma Ajansı, Lockheed Martin ve diğer ortaklar tarafından desteklenen FTM-31 E1a, yazılım güncellemesi sayesinde tehdidi daha iyi hedefleyebilen, tanımlayabilen ve önleyebilen Aegis Silah Sistemini test etmek için bir test uyguladı.

Lockheed Martin Deniz Savaş ve Füze Savunma Sistemleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Joe DePietro, “Filonun kalkanı ve mızrağı olan Aegis, tüm bölgelerden, menzillerden ve uçuşun tüm aşamalarında hava, balistik füzeler ve çoklu alanlardaki gelişen tehditlere karşı koymak için gelişti. Amerika Birleşik Devletleri’nin, ortaklarının ve müttefiklerinin sürekli değişen görev ihtiyaçlarına hızla uyum sağlamasına olanak tanıyan yetenekler geliştirmenin kritik önem taşıdığının farkındayız.” dedi.

Aegis, hem SPY-1 hem de katı hal radarlarını ve büyüyen SPY-7 radar ailesini entegre eden çözümler de dahil olmak üzere yeni yetenekleri hızla sunma kabiliyetine sahip. 

Leave feedback about this