Togg’un üretimi artırmak için kapasite artışına gidilecek
Savunma Sanayii

Togg’un üretimi artırmak için kapasite artışına gidilecek

Togg’a Talep Yağıyor!


Yoğun talep sonrası Türkiye’nin yerli otomobili Togg’la ilgili heyecanlandıran bir karar alındı. Togg’un fabrikasında üretimi artırmak için kapasite artışına gidileceği ifade edildi.

Satışa sunulmasıyla birlikte vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Türkiye’nin yerli otomobili Togg ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Togg’un fabrikasında üretimi artırmak için kapasite artışına gidilecek. Togg’un, Tesla gibi Türkiye pazarına giren diğer elektrikli otomobillerle fiyat rekabeti avantajının korunmasına çalışılacak. Söz verilen ve kurası çıkan araçlar belirtilen fiyatlardan verilecek, zam söz konusu olmayacak. Sabah’ın haberine göre, Togg’dan gelen bütün para, yeniden üretime yansıyacak ve üretim artarak devam edecek. Togg’un cihazlar arası internet iletişimi ve otonom sürüş teknikleri için çalışma yürüten TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Ar-Ge merkezine, Kayseri, Gaziantep gibi illerde kurulacak merkezler ilave edilecek.

Togg'un üretimi artırmak için kapasite artışına gidilecek
Togg’un üretimi artırmak için kapasite artışına gidilecek

Otomobilin Sarj Altyapısı için SIRA APARTMANLARDA

Otomobilin şarj altyapısı için Shell ile protokol yapılırken, İstanbul-İzmir arasındaki otoyol gibi önemli bağlantı yollarında elektrikli şarj altyapısı hayata geçirildi. AVM’lerde otoparkın en az yüzde 10’u, elektrikli şarj altyapısı için hazır hale getirilecek. Önümüzdeki 5 senede apartmanların altyapısı da elektrikli otomobil şarjı için hazırlanacak. Vatandaşlar, apartman otoparkında kendine ayrılan yerde arabasını gece şarj edebilecek. Ayrıca Togg ile bağlantılı bir cep telefonu aplikasyonu tasarlanıyor. Bununla, Google ve Yandex haritalar gibi bir uygulamayla internete bağlı olan Togg’a rota girilecek.


Örneğin Ankara-Gaziantep arasında en yakın şarj istasyonuna vatandaşlar yönlendirilecek. Gösterilen şarj istasyonundaki şarj süresi konusunda da kullanıcı yapay zekâ aracılığıyla bilgilendirilecek. Şarj 10 dakikadan başlayıp, en fazla yarım saat sürecek. Togg’un Bosch’un teknik servisleriyle de tamirat için protokol yapıldı. Togg’un servis ihtiyacının senede 1 kere olmaması, aracın uzun süre servis görmeden çalışması planlanıyor.

TOGG’ta Şarj süresi 30 dakikada tam dolacak

TOGG'ta Şarj süresi 30 dakikada tam dolacak
TOGG’ta Şarj süresi 30 dakikada tam dolacak

Ayrıca Togg ile bağlantılı bir cep telefonu aplikasyonu tasarlanıyor. Bununla, Google ve Yandex haritalar gibi bir uygulamayla internete bağlı olan Togg’a rota girilecek. Örneğin Ankara-Gaziantep arasında en yakın şarj istasyonuna vatandaşlar yönlendirilecek. Gösterilen şarj istasyonundaki şarj süresi konusunda da kullanıcı yapay zekâ aracılığıyla bilgilendirilecek. Şarj 10 dakikadan başlayıp, en fazla yarım saat sürecek. Togg’un Bosch’un teknik servisleriyle de tamirat için protokol yapıldı. Togg’un servis ihtiyacının senede 1 kere olmaması, aracın uzun süre servis görmeden çalışması planlanıyor.


Leave feedback about this