Selen İsminin Anlamı Nedir? Selen İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?
Kültür Sanat

Selen İsminin Anlamı Nedir? Selen İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Selen İsminin Anlamı Nedir? Selen İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Selen İsminin Anlamı Nedir?

Selen, gürültü, ses ya da haber, bilgi anlamlarına gelir. Selen isminin diğer anlamları arasında bolluk, varlık ve yakın çevre anlamları da mevcuttur.

Selen İsmi Kur’an’da Geçer mi?

Selen ismi Kur’an’da geçmez.

TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Selen isminin TDK sözlük anlamı haber, sava, bilgi ya da ses demektir. Ayrıca Selen isminin tavır ve duruş anlamına geldiği de bilinir. 

Selen İsminin Analizi

S: Hayal kurmak onlar için bir eğlencedir. Bu nedenle hayal kurarken aşırıya kaçmaktan asla çekinmezler ve tam bir hayalperest sayılırlar.

E: Ruhsal dünyaları karışık bir yapıdadır. Sevinç ve üzüntü onlar için bir arada yaşanabilecek iki duygu olarak kabul edilir.

L: En yetenekli kişidir. Sanatsal yönlerini bulmak için birçok sanat denerler ve çoğunda da başarılı olurlar.

E: Ruhsal dünyalarındaki karışıklık üzüntü ve sevinci birlikte yaşamalarına sebep olabilir. Bu durum asla rahatsızlık vermez.

N: Sağduyulu bir kişilikleri vardır. Üstün güçleri olduğunu ve hislerine çok fazla güvenirler.

Selen İsminin Özellikleri Nelerdir?

Bu kişiler doğuştan lider özelliklerine sahiptir. Bulundukları ortamda her zaman fikirleri sorulur ve düşünceleri önemsenir. Çok hırslı oldukları için bu hırslarını işlerinde kullanmaktan da çekinmezler. Liderlik vasıflarının verdiği hükmedici tavırlarından vazgeçebilirlerse sosyal çevreleri tarafından daha fazla değer görmeleri mümkün olur. Bazen emirleri ve fikirleri ile sıkıcı bir insana dönüşseler de eğlenmeyi iyi bilirler.

Aceleci tavırlarını bir kenara bıraktıkları zaman onlar da eğlenmeyi ve boş vakit geçirmeyi tercih ederler. Karar alırken yalnızca kendi düşüncelerini önemser ve diğer insanların fikirlerini umursamazlar. Eğer çevrelerindeki kişilerin fikirlerine önem verirlerse daha başarılı ve daha sevilen bir insan haline de gelebilirler. 

Leave feedback about this