Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayatı film olacak
Kültür Sanat

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayatı film olacak

Batman’da teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayatı ve öğretmenlik azmi, beyaz perdeye aktarılacak.

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatı film olacak

AA & Ensonhaber

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit edilen 22 yaşındaki öğretmen Aybüke Yalçın, azmi ve kararlılığıyla birçok meslektaşına ve gençlere örnek oldu.

Şehit öğretmenin hayatı, TRT’nin öncülüğünde beyaz perdeye taşınıyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında vizyona girmesi planlanan filmin çekimleri öncesinde şehit Aybüke öğretmenin babası Sadık Yalçın, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ile bir araya geldi.

“Bu proje bizim için gerçekten de bir onur”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sobacı, filmin yıl sonunda tamamlanacağını belirterek, şunları kaydetti:

Şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın kıymetli babası Sadık Bey’le bir araya gelerek şehidimizin hayatını konu alan TRT ortak yapımı sinema filmimizin ilk adımını attık. İnşallah yıl sonunda tamamlanmış olacak. Rabbim utandırmasın. Çünkü yiğitlerimize karşı sorumluluğumuz büyük. Aslında Aybüke öğretmenimiz, arkasından gelecek birçok gence rol model oluşturacak bir karakterdeydi. Tayini Batman’a çıktığında ‘Bayrağın her dalgalandığı yer vatanımızdır’ diye ifade etmiş. Bu proje bizim için gerçekten de bir onur.

Şehit öğretmenin babası Sadık Yalçın ise TRT’nin bu projesinin gençlere önemli bir örnek olacağını ifade etti.

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayatı film olacak

Leave feedback about this