Seçim zamanı MİT ve TSK’da darbe alarmı verilmiş!
Savunma Sanayii

Seçim zamanı MİT ve TSK’da darbe alarmı verilmiş!


14 Mayıs seçimlerinden 1 gün önce S.T adındaki rütbeli askerin MİT‘e giderek bir darbe hazırlığı olduğunu iddia ettiği ortaya çıktı. Bunun üzerine tüm kışlalarda alarm durumuna geçilirken ifadesi alınan S.T’nin yalan söylediği anlaşıldı.

Seçim zamanı MİT ve TSK'da darbe alarmı verilmiş!
Seçim zamanı MİT ve TSK’da darbe alarmı verilmiş!

Cumhuriyetin 100’üncü yılı geride kalırken Türkiye, birçok darbe ve darbe girişimine sahne olan Türkiye siyasi tarihi, son olarak 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini tecrübe etmişti. Onlarca insanımızın ölümüne yol açan FETÖ destekli hain kalkyşmanın 7’nci yıl dönümüne yaklaşılırken ilginç bir iddia ortaya atıldı.

BİNBAŞI YALANI ORAYA ÇIKTI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) 14 Mayıs’taki seçimlerden 1 gün önce, yani 13 Mayıs tarihinde 15 Temmuz gecesine benzeri bir gerilim ve hareketlilik yaşandı. Haberde yer verilen bilgilere göre, 13 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00 sularında Çanakkale’deki MİT Bölge Müdürlüğü’ne giden Deniz Binbaşı S.T., Türkiye’nin, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine benzer bir kalkışmayla karşı karşıya olduğu ihbarında bulundu.

TUĞAMİRALİ SUÇLADI


Habere göre ihbarcı Binbaşı S.T. darbe olabileceği iddiasında bulunurken Tuğamiral T.E.’yi işaret etmişti. Kışlalar tek tek kontrol edilirken bir taraftan da ihbarcı S.T.’nin ve Tuğamiral T.E.’nin durumu araştırılıyordu. Ancak uzmanlarca ifadesi alınan S.T.’nin yalan söylediği kısa sürede anlaşıldı ve ruh sağlığıyla ilgili şüpheler oluştu.

DARBE TEHLİKESİ İLE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI

DARBE TEHLİKESİ İLE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI
DARBE TEHLİKESİ İLE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi tecrübesi nedeniyle ihbar çok ciddiye alınırken, hem MİT hem de Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı alarm durumuna geçti. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı da bilgilendirildi. Bütün kışlalar ve üsler tek tek arandı ve olağan dışı bir durum olup olmadığı araştırıldı. Kışlalara girişler kısıtlandı.

Bu sırada sorguya alınan ihbarcı Binbaşı S.T. Tuğamiral T.E.’yi işaret etti. Kışlalar tek tek kontrol edilirken bir taraftan da ihbarcı S.T.’nin ve Tuğamiral T.E.’nin durumu araştırıldı. Ancak uzmanlarca ifadesi alınan S.T.’nin yalan söylediği kısa sürede anlaşıldı ve ruh sağlığıyla ilgili şüpheler uyandı.


Kaynak tgrt haber


Leave feedback about this