Otokar Ekvador’da
Savunma Sanayii

Otokar Ekvador’da

Ekvador Otokar Cobra II 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlarını Teslim Aldı

7 Ağustos 2023 tarihinde Ekvator Millî Savunma Bakanlığının resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Otokar firmasının 20 adet COBRA II taktik tekerlekli zırhlı aracının ilk partisinin Ekvator’a teslim edildiğini açıklandı. Bu araçların Ekvador silahlı kuvvetlerinin kabiliyetlerini güçlendirmesi, organize suçlarla mücadele ve uyuşturucu kartellerinin yarattığı zorlukların üstesinden gelme çabalarını arttırması amaçlanıyor.

Otokar, 11-14 Nisan tarihleri arasında Rio de Janeiro’da düzenlenen LAAD 2023 fuarı sırasında Güney Amerika pazarındaki varlığını genişletme kararlılığının altını çizmişti. Genel Müdür Serdar Görgüç, 40’tan fazla ülkede 60’a yakın kullanıcıya hizmet veren yaklaşık 33 bin askeri araç ile Otokar’ın geniş erişim alanını vurguladı. COBRA II zırhlı araçlarının son teslimatı, Otokar’ın dinamik Güney Amerika pazarındaki katılımını artırma konusundaki kararlılığını daha da vurguluyor.

Kaynaklara göre, Ekvador silahlı kuvvetleri şu anda 10 Brezilya EE-11 Urutu ve 32 Alman yapımı UR-416 dahil olmak üzere 49 tekerlekli Zırhlı personel Taşıyıcı araçla donatılmış durumdu. Yakın gelecekte Ekvador’un zırhlı araç sayısını arttırmaya yönelik yeni satın alımlar gerçekleştirmesi mümkün. Önemli bir satış başarısı yakalayan Otokar başta olmak üzere diğer Türk firmalarının da Güney Amerika pazarında kendilerine önemli bir yer tutmaları oldukça olası.

Leave feedback about this