Orgeneral Bayraktaroğlu Görevi Devraldı
Savunma Sanayii

Orgeneral Bayraktaroğlu Görevi Devraldı

2023 Yılı Yüksek Askerî Şûra kararları ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanan Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu düzenlenen devir teslim töreni ile göreve başladı.

Millî Savunma Bakanlığı’nın Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada ‘’Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Yüksek Askerî Şûra kararları sonrasında Kara Kuvvetleri Komutanlığında gerçekleşen devir-teslim törenine katıldı. Törende emekliye ayrılan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever görevi Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’na devretti. Bakan Yaşar Güler, Orgeneral Musa Avsever’e yeni yaşamında sağlık ve mutluluk temennisinde bulunurken Kara Kuvvetleri Komutanı olarak atanan Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’na da yeni görevinde başarılar diledi.’’ İfadeleri yer aldı.

Törende Milli Savunma Bakanı Yaşar GÜLER ile birlikte Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan da yer aldı.

3 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanan Yüksek Askerî Şûra kararları ile Orgeneral Metin Gürak Genelkurmay Başkanlığına, Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ise Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevine getirilmişti.

Leave feedback about this