MKE-SAHA İstanbul Tedarikçi Buluşması ATO’da Gerçekleştirildi
Savunma Sanayii

MKE-SAHA İstanbul Tedarikçi Buluşması ATO’da Gerçekleştirildi

İlk kez düzenlenen Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. (MKE) ve SAHA İstanbul el birliğiyle “Savunma Sanayi Tedarikçilerle Buluşma” programı bugün ATO Congressium’da gerçekleştirildi. Etkinliğe 600’e yakın tedarikçi katılım sağladı. 

Açılış konuşmalarının ardından Millî Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve MKE Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sami Tüfekci ve MKE Genel Müdürü İlhami Keleş ortak basın açıklaması yaptı.

“En büyük hedeflerimizden biri yüksek katma değer üretmek” diyen Bakan Yardımcısı Tüfekçi, bunun yapılabilmesi için üretim teknolojilerinde süreçleri hızlandıran otomasyon gibi faaliyetlere önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Bakan Yardımcımız Celal Sami Tüfekci konuşmasının devamında, etkinliğe katılan tedarikçilerin MKE’nin şu anda çalıştığı tedarikçiler olmadığı, davetli firmaların Aselsan, Roketsan, Tübitak gibi savunma sanayii firmalarıyla çalışan ve Savunma Sanayii Başkanlığının ve Saha İstanbul kümelenmesinin network listesinde olan firmalar olduğuna dikkat çekti. “Bu etkinlik sayesinde firmaların yeteneklerini tanıyor olup bizim ihtiyaç duyduğumuz konularda teknoloji yoğun maliyet etkin ürünleri tedarik ediyor olmak istiyoruz.” dedi. 

Daha sonra Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Genel Müdürü İlhami Keleş, “Tedarikçilerle iş birliği yapmak amaçlarımızın arasında ama en önemli amaç daha yüksek katma değer üretmek, otomasyon gibi süreci kısaltan teknolojilere yer vermek.” İfadelerini kullandı.

Leave feedback about this