MKE IDEF’23 Fuarında Yeni Ürünlerini Sergiliyor
Savunma Sanayii

MKE IDEF’23 Fuarında Yeni Ürünlerini Sergiliyor

SAHA İstanbul ve MKE el birliğiyle gerçekleşen “Savunma Sanayi Tedarikçilerle Buluşma” programı kapsamında Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Genel Müdürü İlhami Keleş IDEF’23 de ilk defa sergilenecek ürünlerden bahsetti.

Basının sorularını yanıtlayan İlhami Keleş konuşmasında, “Keskin nişancı tüfekleri IDEF fuarında olacak. Özellikle kalibre değiştirme imkânı olan yeni tüfekler ve bunun yanı sıra TÜBİTAK SAGE ile birlikte geliştirilen, Mark 84 (MK-84) geometrisi kullanılarak F16, Akıncı veya Aksungur’dan atılabilecek kanatlı güdüm kitine sahip taarruzi deniz mayınını sergileyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

MKE ihracat rakamlarının da altını çizen Keleş, MKE’nin ihracat rakamı bu yıl 400 Milyon doların üzerine çıktığını, hatta ikinci parti ihracat süreçlerinin devam ettiğini belirtti. 

Son dönemde teknoloji transferinde de öne çıkan MKE, mühimmat hat kurulumu konusunda da ciddi bir ihracat potansiyeline sahip. 3 ülkeye hat kurulumu yapan firma 8 ülkeyle daha bu konuda görüşmeye devam ediyor. Firma daha sürdürülebilir ihracat yapmanın teknoloji yoğun ürün üretmekten geçtiğini belirtiyor.

Azerbaycan ile “iki devlet tek millet” kapsamında görüşmelere devam eden MKE, Köfrez ülkelerden de güzel haberler vereceklerini duyurdu.

Leave feedback about this