Irving Shipbuilding, Kanada Sahil Güvenliği İçin 1. Arktik ve Açık Deniz Devriye Gemileri Üretimine Başladı
Savunma Sanayii

Irving Shipbuilding, Kanada Sahil Güvenliği İçin 1. Arktik ve Açık Deniz Devriye Gemileri Üretimine Başladı

Irving Shipbuilding, Halifax Tersanesi’nde Kanada hükümeti için Harry DeWolf sınıfı yedinci Arktik ve Açık Deniz Karakol Gemisi’nin inşasına başladı.

Kanada Sahil Güvenliği Gemi Tedarik Genel Müdürü Robb Wight, Tuğamiral Josée Kurtz ve Sayın Sean Fraser gibi önemli isimlerin katıldığı bu etkinlik, balıkçılık uygulamalarından Arktik bölgesinde arama ve kurtarmaya kadar çeşitli görevler için tasarlanan bir geminin tedariğine işaret ediyor.

Ulusal Gemi İnşa Stratejisi, Irving Shipbuilding’i altısı Kanada Kraliyet Donanması ve ikisi Kanada Sahil Güvenliği için olmak üzere toplam sekiz AOPS gemisinin yanı sıra 15 Kanada Suüstü Harp Gemisi inşa etmekle görevlendirdi. İlk üç açık deniz karakol gemisi halihazırda Kanada Kraliyet Donanması’nda hizmet verirken, yeni gemilerin de önümüzdeki birkaç yıl içinde teslim edilmesi planlanıyor.

Bu strateji, Kanada’nın donanma yeteneklerini güçlendirirken ülkenin gemi inşa endüstrisini istikrara kavuşturmayı, Halifaxlı gemi yapımcılarının uzmanlıklarını geliştirmeyi ve hayati önem taşıyan tedarik zincirlerini güçlendirmeyi amaçlamakta. Bu çaba Kanada’nın deniz kuvvetlerinin güvenliğini sağlıyor ve ayrıca Kanada’nın uluslararası güvenlikteki varlığını güçlendiriyor.

Leave feedback about this