Endonezya Donanması 2 Yeni Pulau Fani Sınıfı MCMV’yi Hizmete Aldı
Savunma Sanayii

Endonezya Donanması 2 Yeni Pulau Fani Sınıfı MCMV’yi Hizmete Aldı

Endonezya Donanması iki yeni Pulau Fani Sınıfı (Modifiye Frankenthal Sınıfı) mayın karşı tedbir gemisi KRI Pulau Fani ve KRI Pulau Fanildo’yu hizmete aldı.

Tören sırasında Deniz Kuvvetleri Komutanı, Almanya’da üretilen bu iki geminin manyetik olmayan çelikten inşa edildiğini ve gemi manyetizmasını azaltmak için bir “Degaussing” sistemine sahip olduğunu belirtti.

Gürültüyü en aza indirmek için elektrikli motor tahrik sistemine sahip olan gemiler su altı tespit görevleri için Otonom Sualtı Araçları ile donatıldı. Ayrıca, bu gemiler okyanus yüzeyindeki mayınları temizlemek ve süpürmek için tasarlanmış İnsansız Yüzey Araçlarına da sahip. Bu mayın avlama gemilerinde ayrıca Uzaktan Kumandalı Araçlar için platformlar ve su altı tehditlerini tespit etmek için su altı sonar ekipmanı bulunuyor.

Daha önce Almanya’nın Lemwerder kentinde bir Savunma Bakan Yardımcısı bu iki mayın avcısının Deniz Kuvvetlerine devir teslimini imzalamıştı. Deniz Kuvvetleri Komutanı daha sonra bu gemileri, özellikle Koarmada II’nin Mayın Gemisi Birimi altında deniz filosunu güçlendirmek üzere Armada II Komutanına teslim etti.

Leave feedback about this