En İyi Köpek Balığı Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Köpek Balığı Filmi (İmdb Sırasına Göre)
Kültür Sanat

En İyi Köpek Balığı Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Köpek Balığı Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Köpek Balığı Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Köpek Balığı Filmi (İmdb Sırasına Göre)

1- Jaws

En eski klasikler arasında yer alan Jaws Türkiye’deki bazı sinemalarda Denizin Dişleri ismi ile gösterime girdi. Amity adasında geçen bu film, köpek balıklarının saldırısına uğrayan insanların korku dolu anlarını beyaz perdeye taşıyor. İzleyenlerden büyük beğeni toplayan bu yapım, kısa zaman içinde büyük bir gişeye sahip oldu. Gerilim ve korku dolu köpek balığı filmleri bu yapımdan sonra daha çok dikkat çekmeye başladı.

2- Mavi Korku

Alzheimer hastalığının tedavisinde deneysel faaliyetler yapabilmek ve bu hastalığa tedavi bulabilmek için köpek balığı keşfine çıkmış olan bir grup bilim insanın yaşadığı korku ve gerilim dolu geçen birkaç saat filmin ana temasını oluşturuyor. 1999 yılında gösterime giren bu film, izleyicilerden tam not almayı başarıyor. Aynı zamanda bu yapımda ünlü oyuncu Samuel L. Jackson da yer alıyor.

3- Shark Night

Shark Night filminin orjinal ismi, Köpek Balıklarının Gecesi olan bu film, Türkiye’deki sinemalarda ”Katil Köpek Balığı” ismi ile gösterime girdi. 3D ile çekilen ve görsel efektleri ile korku ve gerilimi izleyenlere tam anlamı ile hissettiren bu yapım, macera filmi severleri mutlu ediyor. 3D görselleri ile insanı içine alan bu film, izleyenleri gerçek bir maceranın içine alıyor.

4- 47 Meters Sown

47 Meters Sown, ABD – İngiltere ortak yapımı olan ve Denizde Dehşet ismi ile bilinen bu yapım, Meksikada’ki iki kız kardeşin heyecan ve macera dolu hikayesini beyaz perdeye yansıtıyor. Köpek balıklarını incelemek için kafese giren iki kız kardeş, geçirdikleri bir kaza sonucunda kendilerini denizin 47 metre derinlikte bulurlar. İki kız kardeş bir yandan köpek balıkları ile boğuşarak yaşam mücadelesi verirken diğer yandan da birmek üzere olan oksijen tüpleri için bir şeyler yapmak zorunda kalırlar. Heyecan dolu anlara tanık olacağınız bu sürükleyici film, izlenmesi gerekenler listenizde yer almalıdır.

5- The Reef

Genellikle Dehşetin Dişleri adı ile bilinen Avusturalya yapımı olan The Reef, teknede maruz kalan 4 kişinin başına gelenleri konu ediniyor. Büyük bir köpek balığının saldırısına uğrayan bu kişilerin yaşadıklarını konu ediniyor. Bu tarz macera, gerili ve korku temalarını içeren filmleri seven kişilerin izleyebileceği bu yapım, oldukça dikkat çekiyor.

6- Meg : Derinlerdeki Dehşet

Genellikle aksiyon filmlerinde rol alan Jason Statham’ın baş rolünde yer aldığı bu yapım, bu zamana kadar çekilmiş en yüksek bütçeli köpek balığı filmlerinden biri olma özelliği taşıyor. ABD – Çin ortak yapımı olan bu filmde dev boyutlardaki bir azgın bir köpek balığının Pasifik Okyanusundaki bir denizaltına saldırma hikayesini konu alıyor. Macera ve korku dolu anları çok iyi bir hikaye kurgusu ile konu alan bu filmde, macera, aksiyon ve gerilim film sonuna kadar hiç azalmıyor.

7- The Shallows

Nancy, sörf sporu ile ilgilenirken bir anda karşısına devasa boyutlarda bir köpek balığı çıkar ve köpek balığının saldırısına uğrar. Nancy, son çare olarak hayatını kurtarmak için bir kayanın üzerine çıkar. Minimal filmlerden hoşlananların seveceği bu film, oldukça mütevazi bir bütçe ile çekildi. Ama buna rağmen bu yapım, çok kısa bir süre içinde geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı da başardı.

8- Sharknado

Köpek Balığı İstilası ismi ile gösterime giren ve toplam 4 seriden meydana gelen bu film serisi, gerçekçi film sahneleri sayesinde izleyenlerin beğenisini topluyor. Tamamı el kamerası ile çekilmiş olan bu film, aynı zamanda belgesel türünde çekilmiş olan ilk köpek balığı filmi olma özelliği taşıyor. Etkileyici sahneleri ile merak ve heyecan uyandıran bu film, düşük bütçe ile çekilmiş olan güzel bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

9- 3 Headed Shark Attack

Bilim kurgu, korku ve gerilim türünün en başarılı yapımları arasında gösterilen bu yapım, mutasyona uğramış olan 3 başlı bir köpek balığının bir gemiye saldırışını konu alıyor. Bu etkileyici filmin dev oyuncu kadrosunda ise, Quentin Tarantino, Robert Rodriguez ve Danny Trejo yer alıyor. Muhteşem oyunculukları izleyeceğiniz bu filmde fantastik ve gerilim dolu bir macerayı konu alıyor.

10- Yem

Etkileyici görselleri ve akıcı kurgusu ile dikkat çeken bu film, tsunami felaketi sonrasında sular altında kalan bir şehri ve o şehre saldıran büyük köpek balıklarını konu alıyor. Bu tarz filmlere yeni bir bakış açısı katmaya yardımcı olan Avustralya – Singapur ortak yapımı bir filmdir. Boş zamanlarınızı doldururken sizi bambaşka bir serüvene çıkartacak olan bu yapım, köpek balıklarının da şehre nasıl korku saldığını ve nasıl bir kabus yarattığını gözler önüne seriyor.

Leave feedback about this