En İyi Japon Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Japon Filmi (İmdb Sırasına Göre)
Kültür Sanat

En İyi Japon Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Japon Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Japon Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Japon Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Japon sineması yalnızca ve yalnızca bu türlerle sınırlı değildir, aslında, onların içinde bir çeşitlilik ve polikromi sunabilir. bu da onu her zaman ilginç ve değerli kılıyor.

1.Takeshi Kitano’nun Kardeşi (2000) İMDb 8.7

Rakip bir ailenin uğradığı yenilginin ardından ihanete uğrayan ve terk edilen Aniki Yamamoto (aynı Kitano ), Los Angeles’a taşınan kardeşi Ken’in izini sürmeye karar verir. İkincisi, bazı arkadaşlarıyla birlikte bir uyuşturucu satıcıları çetesi kurdu.

2.Büyülü Hayao Miyazaki Şehri (2001) İMDb 8.5

Film, Chihiro’nun Yubaba’nın cadı ruhlarının spasındaki büyülü macerasını anlatıyor, böylece arkadaşlık ve disiplin gibi değerlerin keşfedilmesiyle alegorik bir yolculuğa dönüşüyor. Çocukluktan yetişkinliğe bir geçiş anlatılıyor.

3.Gidiş Yojiro Takita (2010) İMDb 8.5

En iyi yabancı film dalında Oscar kazanan Departures, üyesi olduğu orkestranın dağılmasının ardından memleketine dönmek zorunda kalan genç çellist Daigo Kobayashi’yi konu alıyor.

4.Yedi Samuray İMDb 8.4

Yedi Samuray, yönetmen Akira Kurosawa’nın, yükselen güneşin ülkesinde sinemanın evrimine ve gelişimine büyük katkı sağlayan 1954 tarihli kült bir filmidir. Diğer birçok Japon film yapımcısına ve yönetmenine tarzı ve teması için ilham veren bir film.

5.Takashi Shimizu İMDb 8.3

Aynı adlı çok başarılı destanın ilk filmi Ju-on, J-horror’ın özüdür. Başlangıçta sadece ev videosu pazarı için piyasaya sürülen film, yıllar içinde onu gerçek bir kült haline getiren inanılmaz bir başarıya sahip oldu.

6.Rashomon İMDb 8.1

15. yüzyılda Kyoto’daki tanrı Raşo tapınağının portikosu altında, bir oduncu, bir bonze ve bir hizmetçi, mahkemede tanıklık ettikleri trajik bir kan eylemini hatırlıyor. Bir haydut, birlikte bir samuraya saldırdı karısının bir ormana gitti, adamı öldürdü ve kadına tecavüz etti.

7.Samurayın Meydan Okuması İMDb 8.0

Küçük bir köyde iki grup uzun süredir birbirleriyle savaşıyor. Bir gün köye bir samuray gelir ve durumu bilerek hizmetlerini iki taraftan birine sunmaya karar verir.

8.Kan Hattı İMDb 7.9

İki general Washizu ve Miki, kendilerini büyük bir askeri başarı için onurlandırmak isteyen efendilerine giden yolda, geleceklerini ortaya çıkaracak bir orman ruhuyla karşılaşır.

9.Rann İMDb 7.7

İmparatorluğu üç oğlu arasında böldükten sonra, eski feodal Lord Hidetora Ichimonji, tüm prestiogisa evi için öngörülemeyen sonuçlara yol açacak kardeş katili savaşının patlak vermesine tanık olur.

10.Asi Ronin İMDb 7.6

Şogun’daki resmi bir resepsiyonda, tören ustası sarayın içinde bir kılıçla tehdit edilir. Jestin yazarı harakiri yapmak zorunda kalacak. Hizmetindeki 47 samuray efendisiz kalır, böylece Ronin olur ve intikamını almak için yemin eder.

11.Geç Bahar İMDb 7.3

Noriko 27 yaşında, sevgi dolu babasıyla yaşıyor ve teyzesinin baskısına rağmen evlenmeye niyeti yok. Babasını çok seviyor, ona uygun şekilde bakabilen tek kişidir ve sonunda hayatı olduğu gibi mutludur.

12.Kagemusha İMDb 7.1

Hırslı ve yiğit Prens Shinge Takeda, 16. yüzyılda Japonya’nın Kyoto kentinde iktidar mücadelesi sırasında ölür. Rakiplerinin yeniden canlanmasını öngören ve şöhretinin geride bıraktığını gören ölen adam, kardeşi Nobukado ve oğlu Katsuyori ile klanın tüm generallerinden topraklarında kalmalarını ve ölümünü saklamalarını ister.

13.Sake Tadı İMDb 7.0

Dul bir kadın olan Shuei, 24 yaşındaki kızının hayatının çoğunu ona bakmakla geçirdiğini ve hayatını ihmal ettiğini fark eder. Bu yüzden onu evlendirmeye karar verir ve şimdi yalnız kaldığı için kendini şımartır.

14.Buğday Hasadının Zamanı İMDb 6.5

Bir Tokyo ailesinin hayatı, kızı Noriko’nun kırk yaşındaki bir bekarla evlenmeyi reddetmesi ve kızın işvereni tarafından ayarlanması olmasaydı, sakin ve sakin bir şekilde akardı.

15.Tokyo Gezisi İMDb 6.5

Japonya’nın güneyindeki küçük bir liman olan Onomichi’den bir çift yaşlı ebeveyn, iki evli çocuğunu ziyaret etmek için Tokyo’ya gider. Karşılaştıkları karşılama ılıktır, hem oğlu hem de kızı günlük işleriyle çok meşguldür.

16.Oharu Cesur Kadının Öyküsü İMDb 6.1

50 yaşında solmuş bir fahişe olan Oharu geçmişine dönüp bakıyor. Bir zamanlar imparatorluk sarayında bir fahişe olan kadın, daha düşük rütbeli bir adama aşık olmuştu ve bunun için sürgüne gönderilmişti.

17.Hanabi İMDb 5.9

Yakuza tarafından avlanan, geçmişi tam olarak belli olmayan bir polis, soygun yapmaya ve hasta eşiyle birlikte bir tatil beldesine kaçmaya karar verir.

18.Sonatin İMDb 5.5

Bir Tokyo Yakuza gangsterinin görevi, Okinawa’daki klanına iki grup arasındaki anlaşmazlığı çözmede yardım etmekle görevlendirilir. Görevden şüphelenmesine rağmen ayrılır.

19.Scene At The Sea İMDb 5.3

Shigeru, küçük bir sahil kasabasında çöpçü olarak çalışan, doğuştan sağır ve dilsiz bir çocuktur. Bir yaz günü, genç adam terk edilmiş bir sörf tahtası bulur.

20.Paprika İMDb 5.1

PAPRIKA, insanların hayallerine nüfuz edebiliyor ve kökenini keşfetmelerine yardımcı olmak için bilinçaltlarıyla senkronize edebiliyor.

Leave feedback about this