En İyi Hayatta Kalma Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Hayatta Kalma Filmi (İmdb Sırasına Göre)
Kültür Sanat

En İyi Hayatta Kalma Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Hayatta Kalma Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Hayatta Kalma Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Hayatta Kalma Filmi (İmdb Sırasına Göre)

20. Mağara (The Cave) IMDb: 5,1

2005 yılında çıkan film, Romanya taraflarında bir grup bilimadamının mağarada yaptığı araştırmaya odaklanmaktadır. Pek bilinmeyen bir bölgede yer alan mağara, su altında yer aldığı için derinlere inmek gerekmektedir. Amerika’da toparlanan özel bir ekip mağaraya girdiği sıra bir patlama gerçekleşir ve çıkış yolu kapanır. Bundan sonra ekip hayatta kalma mücadelesi verecektir.

19. Poseidon (Poseidon) IMDb: 5,6

2000’den fazla insan yılbaşı arifesinde Poseidon adlı bir gemide seyir halindedir. Balo salonunda eğlenceli dakikalar yaşanırken ansızın 30 metreyi aşan dev bir dalga geminin alabora olmasını sağlar. Dibe doğru batan gemide hayatta kalanlar kurtuluş yolu aramaktadır.

18. Açık Deniz (Open Water) IMDb: 5,7

2003 yılında vizyona giren filmde, Karayipler’de tatil yapan bir çift dalış gezisine çıkar. Yapılan yanlış bir hesap sonucu Susan ve Daniel, okyanusun ortasında bir başlarına kalakalırlar. Uçsuz bucaksız okyanusun tehlikelerine karşı savunmasız olan çift köpek balıklarına karşı hayat mücadelesi vermektedir.

17. Sonsuzluk Ormanı (The Sea of Trees) IMDb: 6,0

2015 yılında vizyona giren bu filmde Arthur Brennan adındaki adam yaşadığı bir trajedi sonrası, Japonya’daki Fuji dağının derinliklerinde bir geziye çıkar. Fakat çıkış yolu olmayan bu orman intihar etmek isteyen insanların da son durağıdır. Ormanda Takumi Nakamura isimli bir adamla karşılaşan Arthur verdiği yaşan mücadelesi nedeniyle hayatta kalmanın özünü kavrayacaktır.

16. Derin Kabus (As Above, So Below) IMDb: 6,2

Bir grup insan Paris metropolünün saklı kalmış yer altı mezarlarını araştırmaktadır. Dolambaçlı yollara sahip olan bu mezarlar iblislere ev sahipliği yapmaktadır. Hayatta kalmaya çalışan bu insanlar ise kendi iblisleriyle yüzleşecektir.

15. Karanlık Sular (The Shallows) IMDb: 6,3

Nancy isimli bir kız sörf yapmayı bir spor haline getirmiştir ve bu konuda oldukça iyidir. Fakat bir sün vahşi bir köpek balığının saldırısına uğrar ve mahsur kalır. Nancy uzun bekleyişin ardından köpek balığının hala orada kendisini izlediğini fark edince mücadele başlar…

14. Orman (Jungle) IMDb: 6,7

Macera tutkunu bir grup arkadaş sahtekar olduğunu bilmedikleri bir rehberin peşine takılıp ormanın derinliklerine doğru yola çıkarlar. Fakat hiçbiri ormanın derinliklerinde kendilerini bekleyen tehlikelerden haberdar değildir. Bir süre sonra hayatta kalma mücadelesi başlayacaktır.

13. Zor Saatler (The Finest Hours) IMDb: 6,8

İngiltere’nin doğu kıyılarını yerle bir eden fırtına yoluna çıkan tüm gemileri de parçalamaktadır. Bu gemilerden biri olan SS Pendleton T-2 petrol tankerinde ise 30 kişilik mürettebat hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

12. Denizin Ortasında (In the Heart of the Sea) IMDb: 6,9

Nantucket isimli balina, bir av gemisinin parçalanmasına neden olur. Hayatta kalan 8 kişilik mürettebat Pasifik Okyanusu’nun ortasında kala kalmıştır. Daha sonra Moby Dick efsanesine ilham verecek olan bu hikaye gerçek bir olayı anlatmaktadır.

11. Toprak Altında (Buried) IMDb: 7,0

Paul Conroy isimli bir adam Irak’da görev yapan bir Amerikan askeridir. Iraklı direnişçilerin eline düşen Paul uyandığında kendisini bir kutunun içerisinde bulur. Bu kutunun nerede olduğu, buraya nasıl ve kim tarafında getirildiği ise bilinmemektedir. Fakat Paul hayatta kalmak için zamana karşı yarışmaktadır.

10. Everest (Everest) IMDb: 7,1

2015 yılında çıkan filmde bir grup tırmanıcı Everest Dağı’nın tepesine çıkmayı hedeflemektedir. Fakat yukarıya çıktıkça kar yağışı artmış, hava soğumuş ve yoğunlaşmıştır. Artık tırmanma değil, hayatta kalma mücadelesi başlamıştır.

9. Cehenneme Bir Adım (The Descent) IMDb: 7,2

Arkadaşları ve aile ile tatile çıkan kadın, trajik bir kazaya şahit olur. Yıllar sonra ise yine arkadaşları ile bir yürüyüşe çıkar ve bir mağaranın içine düşerler. Orada mahsur kalan kadın ve arkadaşları fikir ayrılıklarından dolayı tartışır. Artık herkes kendi hayat mücadelesini vermek zorundadır.

8. Yol (The Road) IMDb: 7,3

Filmde kıyamet sonrası anlatılmaktadır. Bir baba ve oğlunun zor hava koşullarında bilmedikleri bir yolda verdiği hayat mücadelesi konu edilmiştir.

7. Özgürlük Yolu (The Way Back) IMDB: 7,3

1940 yılında Sibirya çalışma kampından özgürlükleri için hayat mücadelesi veren bir grup esirin hikayesi anlatılmaktadır.

6. 127 Saat (127 Hours) MDb: 7,6

Genç bir dağcı olan Aron, bir aksilik sonucunda kaya parçasının arasına sıkışır. 5 gün boyunca burada hayat mücadelesi veren Aron ilk başta yardım bekler fakar kimsenin kendisine ulaşamadığını görür. Böylece tüm yöntemleri denemeye başlar.

5. Yerçekimi (Gravity) IMDb: 7,8

Zeki bir tıp mühendisi olan Dr. Ryan, ilk uzay yolculuğuna çıkar. Rutin bir keşif sırasında her şey yolunda giderken mekiğe çarpan bir cisim iki bilim insanın uzay boşluğunda kalmasına neden olur. İkili dünyaya dönmek için yaşam mücadelesi verecektir.

4. Apokalipto (Apocalypto) IMDb: 7,8

Huzur ve barış dolu bir kabile köle arayan savaşçılar tarafından saldırıya uğrar. Hamile karısını ve oğlunu saklamaya çalışan Jaguar Paw, hayatta kalma savaşı vermek zorundadır.

3. Marslı (The Martian) IMDb: 7,9

Mars görevi sırasında bir fırtına meydana gelir ve ekip Mark Watney isimli astronotu geride bırakmak zorunda kalır. Uyandığında Mars gezegenin de sıkışıp kaldığı fark eden Mark’ın hayat mücadelesi başlar.

2. Diriliş (The Revenant) IMDb: 7,9

Deneyimli bir tuzakçı olan Hugh Glass, bir gruba rehberlik etmektedir. Fakat bölgede hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir ayı tarafından yaralanan Hugh, ekibi tarafından terk edilir ve hayat mücadelesi başlar.

1. Yeni Hayat (Cast Away) IMDb: 8,8

Kargo firmasında analist uzmanı olan Chuck Noland, şirket içi problemleri çözüme kavuşturmak için uçakla bir seyahate çıkar. Güney Pasifik semalarında ise uçak bilinmeyen bir sebepten dolayı düşer. Bilincini kaybeden adam bir adada uyanır ve hayat mücadelesi başlar.

Leave feedback about this