Derco ve Aerostar SA Romanya F-16’larının Bakımlarını Birlikte Yapacak
Savunma Sanayii

Derco ve Aerostar SA Romanya F-16’larının Bakımlarını Birlikte Yapacak

Lokheed Martin grubuna bağlı Derco, Romanya Hava Kuvvetlerinin F-16 filosundaki uçakların bakım ve onarımına yönelik destek hizmetlerinin sağlanması amacı ile Romanya şirketi Aerostar SA ile bir anlaşma imzalandığını duyurdu.

Lockheed Martin’in resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Derco, Aerostar S.A. ile Romanya Hava Kuvvetleri F-16 filosunu desteklemek üzere iniş takımlarını, tekerlekleri ve frenleri onarmak, teslim sürelerini kısaltmak ve göreve hazırlık için lojistiği iyileştirmek amacı ile özel takım, ekipman, teknik dokümantasyon ve eğitim desteği sağlayacak. Bu sayesinde Aerostar, F-16 bileşenlerini başarılı bir şekilde onaracak bilgi ve becerilerle donatılacak.

Derco’nun Başkanı ve Genel Müdürü Todd Morar konu ile ilgili yaptığı açıklamda “Aerostar ile yapılan bu yeni anlaşma aracılığıyla Romanya ile ortak olan en son Lockheed Martin şirketi olmaktan gurur duyuyoruz. Derco’nun Aerostar ile paylaştığımız teknoloji çözümü, F-16 savaş uçaklarını işleten Rumen askeri personelinin hazırlığını, etkinliğini ve güvenliğini sağlayacak.” dedi.

Aerostar SA Başkanı ve CEO’su Grigore Filip ise “Aerostar, Romanya ve bölgedeki yeni uçak filoları için gerekli bakım ve onarım faaliyetlerini sağlayacak. Romanya’nın bu pazardaki konumunu güçlendirmek ve teknik yeteneklerimize ve bilgimize güvenmek istiyoruz” dedi

Leave feedback about this