Bundeswehr, PARM Tanksavar Mayını Satın Alacak
Savunma Sanayii

Bundeswehr, PARM Tanksavar Mayını Satın Alacak

MBDA’nın yan kuruluşlarından olan TDW GmbH, için 2 bin 600 adet Parm Tanksavar Mayın Sistemi’nin Bundeswehr’e teslim edilmesine yönelik anlaşma imzalandığını duyurdu.

TDW’den yapılan açıklamaya göre; Federal Bundeswehr Ekipman, Bilgi Teknolojisi ve Hizmet İçi Destek Ofisi, 14 Kasım 2023’te sözleşmeyi imzalayarak satın alma sürecinin başladığı belirtildi. İlk etapta 2 bin 600 adet sistemin teslim edilmesi beklenirken, Bundeswehr ihtiyaç duyduğu taktirde bin adetlik partiler halinde 10 bin adet daha sistemi sipariş edebilecek. Anlaşmaya göre 2025 yılında üretimine başlanacak sistemlerin 2026 yılından itibaren Bundeswehr’e teslim edilmesi bekleniyor.

MBDA Almanya Genel Müdürü Thomas Gottschild konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, “TDW, erişim önleme, engelleme sistemleri ve savaş başlıkları alanında temel yetkinlikler sağlıyor. Satın almayla birlikte PARM, seri üretime geri dönme sürecinde ve onu piyasadaki en kullanışlı, en güçlü yol kenarı karşı hareketlilik sistemi haline getiriyor.”dedi. 

TDW Genel Müdürü Andreas Seitz ise, “Sipariş alımı, üretim kapasitelerimizin artırılmasında ilk kilometre taşını temsil ediyor. PARM, TDW’nin Avrupa’nın lider savaş başlığı şirketi olarak pazar konumunu güçlendiriyor. PARM’ın, Almanya’nın yanı sıra diğer ulusların alan inkâr yeteneklerini geliştirmelerine ve genişletmelerine yardımcı olacağına inanıyoruz.” dedi

Leave feedback about this