ABD Donanması 4 Arleigh-Burke Sınıfı Muhribin Hizmet Ömrünün Uzatılmasını Onayladı
Savunma Sanayii

ABD Donanması 4 Arleigh-Burke Sınıfı Muhribin Hizmet Ömrünün Uzatılmasını Onayladı

Deniz Operasyonları Şefliği, Suüstü Harp Bölümü (N96) kısa süre önce dört Arleigh Burke sınıfı güdümlü füze muhribinin hizmet ömrünün uzatılmasını onayladı.

USS Ramage (DDG 61) ve USS Benfold (DDG 65) beşer yıl eklenerek sırasıyla 2035 ve 2036 mali yıllarına, USS Mitscher (DDG 57) ve USS Milius’un (DDG 69) ömürleri de dörder yıl eklenerek sırasıyla 2034 ve 2035 yıllarına uzatıldı.

Bu uzatmalar USS Arleigh Burke’ün (DDG 51) Mart 2023’ten itibaren beş yıl süreyle FY2031(FY-Fiscal Year)’e kadar uzatılmasını takip ediyor. Bu uzatmalar her bir muhribin tahmini hizmet ömrü olan 35 yılın ötesine geçmesini sağlıyor.

Bu gemilerin her biri, bu muhriplere kapsamlı bir yarı ömür modernizasyonu sağlayan DDG Modernizasyon programı aracılığıyla Aegis temel dokuz yükseltmesi aldı. Bu modernizasyon, gemilerin hizmet ömürlerinin sonuna kadar yetenekli ve güvenilir kalmaları için doğru sistemlere sahip olmalarını sağlıyor.

Su üstü topluluğu her bir su üstü gemisinin hizmet ömrünü muharebeye uygunluk, güvenilirlik verileri ve malzeme durumuna göre değerlendirmeye devam edecek. Halihazırda Donanma’nın hizmetinde 73 adet Arleigh Burke sınıfı muhrip bulunmakta ve Donanama bu sınıfı en son teknoloji ve kabiliyetlerle modernize etmeye devam ediyor.

Leave feedback about this